Новости
UHD
Производство
Внестудийное производство
Звук
Хранение
Инфраструктура
Кино
Спутник
Конференции и семинары
 
Акции
Учеба
Видео
Блоги
Вы здесь: Главная >> Инфраструктура >> Суспільні канали Кіровоградської та Черкаської філій перейшли на формат мовлення 16:9
Суспільні канали Кіровоградської та Черкаської філій перейшли на формат мовлення 16:9
27.07.2018, Broadcast
Суспільні канали Кіровоградської та Черкаської філій перейшли на формат мовлення 16:9

Кіровоградська (телеканал «Кіровоград») та Черкаська (телеканал «Рось») Національної суспільної телерадіокомпанії України перейшли з телевізійного формату мовлення 4:3 на широкоекранний 16:9. На черзі ще 3 філії Суспільного. Про це повідомляє сайт «Суспільне мовлення».

Про це повідомила прес-служба НСТУ. Член правління Суспільного Микола Чернотицький, який відповідає за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, підтвердив цю інформацію сайту «Суспільне. Детектор медіа».

«Наразі нам вдалося перейти на широкоекранний формат мовлення у семи філіях. З вересня плануємо ще три філії перевести з формату 4:3 на 16:9. Це стало можливо у тих філіях Суспільного, де була технічна можливість: нормальний пульт, камери, інше обладнання. Деяке обладнання шукали у Центральній дирекції, дещо докуповували», – прокоментував сайту «Суспільне. Детектор медіа» Микола Чернотицький.

За його словами, перехід на 16:9 – це комплексна заслуга філій і Центральної дирекції, яка консультувала регіони, надавала можливе обладнання та інше.

Відомо, що бюджет НСТУ у 2018 році на 50% менший, ніж це передбачено законом про Суспільне. Член правління НСТУ Роман Вінтонів пояснював раніше, що у зв’язку з недофінансуванням на технічне обладнання у компанії 0 грн. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

Микола Чернотицький зазначив, що придбання обладнання стало можливим в основному завдяки коштам, вирученим від реклами Центральної дирекції та філій.

В інших філіях технічна ситуація складніша, тож наразі невідомо, коли їм вдасться перейти на 16:9. «Там потрібне більше капіталовкладення, необхідно міняти камери, які були б не 3:4, а 16:9», – додав він.

Щоб усі суспільні телеканали перейшли на широкоекранний формат мовлення, насамперед бракує капіталовкладення. Це стане можливим у разі, якщо НСТУ отримає дофінансування або ж допоможуть донори, сказав пан Чернотицький.

Зазначимо, 11 грудня 2017 року три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – перейшли на широкоекранний формат мовлення 16:9.

Пізніше, 24 січня, телеканал «Житомир» першим із філій Суспільного перейшов на широкоекранний формат мовлення. Таке завдання стоїть перед всіма регіональними каналами НСТУ, та багато компаній спершу мусять вирішити ряд технічних завдань.

У квітні 2018 року суспільний телеканал «Запоріжжя» розпочав трансляцію у форматі 16:9.

У липні 2018 року розпочав мовити у форматі 16:9 телеканал «Тиса-1» на Закарпатті.

 
Поделиться материалом:
Дополнительные действия:   Версия для печати
Самое читаемое:
Комментарии: Добавить комментарий:
Статус:
Код с картинки:
Имя:
Комментарии:

Разное
;
Новости
10.09.2018
Лицензия IMAX Enhanced позволит пользователям выбрать устройства и контент, «обеспечивающие новый уровень качества погружения в картинку и звук».
08.09.2018
Это будет серия коротких видеороликов, в которых главными героями выступили те, кто обычно находится за кадром любимых зрителями проектов СТБ.
07.09.2018
4 сентября на канале ICTV стартует долгожданная премьера комедийного сериала «Папаньки» от «Дизель Студио».
07.09.2018
Уже четвертый раз украинцы будут выбирать блогеров нашей страны, которым доверяют.
Анонсы событий
30.08.2018
Сегодня, 30 августа 2018 года, в 21.30 компания Lenovo в рамках прямой трансляции с выставки IFA 2018 сообщит о своих последних новинках.
28.08.2018
С 14 по 18 сентября в выставочном комплексе RAI в Амстердаме (Нидерланды) пройдет крупнейшее европейское событие, посвященное технологиям в отрасли телерадиовещания.
08.08.2018
Компанія Samsung Electronics заінтригувала світ анонсом нового пристрою.
27.07.2018
Открыт специальный сайт, опубликован первый рекламный видеоролик новинки.